Medzinárodný deň priateľstva po našom

Tradícia oslavy začala v roku 1935 v USA. Hlavnou ideou je uvedomiť si úlohu priateľstva v našom živote, aj preto sme sa rozhodli stráviť tento deň s našimi deťmi vo forme zábavy.

Práve priateľstvo vnáša do nášho života pokoj a dobrú náladu. Všetci máme v živote minimálne jedného človeka, ktorému môžeme veriť. Povieme mu veci, ktoré nás trápia aj zabávajú. A ak toto zažívame, vieme pochopiť aké je priateľstvo v našich životoch dôležité.

Je dôležité pre naše deti, ktoré potrebujú veľa lásky. A lásku, ktorú dostávajú nám vedia vrátiť krásnymi spôsobmi, ako úsmevom, objatím či nakresleným obrázkom na papieri.

Práve mladí ľudia, možno budúci vedúci predstavitelia svojich krajín by sa mali podielať na aktivitách medzi komunitami a naučiť sa lepšie chápať rôzne kultúry, podporovať porozumenie medzi národmi a rešpektovať rozmanitosť. Preto je dôležité sa aj prostredníctvom takýchto medzinárodných dní spájať a tešiť sa navzájom z prítomnosti toho druhého.

Pýtate sa ako prebiehal takýto deň u nás?

Jednoduchá odpoveď, hravo. Vybláznili sme sa do sýtosti. Na začiatku sme mali nachystané hry zamerané na tému priateľstva, ale často krát sa stane, že detská tvorivosť je silnejšia a my sa jej poddáme. Nechali sme sa teda unášať sobotnou atmosférou plnou balónov rôznych tvarov od výmyslu sveta, detksým smiechom a fantáziou, ktorej sa medze nekladú.

Naše deti sú hravé a dokážu vytvoriť čokoľvek. Niektoré obkreslovali postavu na veľký plagát, ktorý zaplníme fotkami z takýchto akcii. Druhé upravili balóny do tvarov meču a využili ich tak ako možnosť súboju.  Alebo také dievčatá…. tie potajomky napĺňali balóny s vodou, ukladali ich do veľkej prepravky. Pre istotu mali dvere v kúpeľni stále zatvorené, aby sa tajomstvo o nadchádzajúcej vodnej bitke neprezradilo.

Bol horúci deň a taký sa bez vody ťažko zaobíde. Priniesli sme prepravku balónov na ihrisko a súboj sa mohol začať. Oblečenie sme mali všetci úplne mokré, z nášho dvora bolo počuť len hlasný smiech a vískanie. Radosť z takýchto spoločne strávených chvíl sme mohli vidieť v očiach detí, ktoré svietili.

Za chvíľku sa zásoby s vodou minuli a my sme sa tešili, kedy sa prezlečieme do suchých vecí a spoločne sadneme za stôl, aby sme naše už hladné žalúdky nakŕmili. Taký bol náš deň priateľstva. Veď čím iným sa priateľstvo môže silnejšie posilňovať, ak nie spoločnými zážitkami.

Nezaradené